برای لغو محتوا کلید اینتر را فشار دهید

وزیر بهداشت: مردم پیش از دعوت به مراکز واکسیناسیون نیایند تا ریتم ما به هم نخورد

آخرین بروزرسانی در تیر 21, 1400

آذربایجان فردا – دکتر سعید نمکی امروز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه مدعی شد: واکسیناسیون با واکسن ایرانی از دیروز، پنجشنبه در بسیاری از مناطق کشور به ویژه سیستان و بلوچستان آغاز شده است و از مردم خواست تا پیش از  دعوت با پیامک به مراکز واکسیناسیون نیایبند تا ریتم ما به هم نخورد.

وی اضافه کرد: همزمان واکسن های وارداتی نیز در کنار واکسن های ایرانی برای واکسیناسیون عمومی در کشور استفاده خواهد شد

نمکی ادامه داد: فقط در تهران ۹۲ مرکز را برای تزریق واکسن تدارک دیده ایم و در استان های دیگر نیز صدها مرکز در نظرگرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تا هفته آینده واکسن‌های جدیدی به دست ما خواهد رسید، اظهار کرد: در نظر داریم در زمان بسیار کمی، واکسیناسیون روزانه را به بیش از ۵۰۰ هزار مورد برسانیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در صدد هستیم در زمان کوتاهی افراد بالای ۶۰ سال و بیماران صعب العلاج را واکسینه کنیم و بعد از آن سراغ گروه های هدف دیگر برویم.

نمکی افزود: البته در برخی از استان ها واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال را شروع کرده ایم که امیدواریم در آذربایجان غربی هم به علت مرزی بودن بتوانیم این را اجرا کنیم.

گفته می‌شود تاکنون حدود ۶.۵ میلیون نفر در کشور واکسن کرونا دریافت کرده اند این در حالی است که در برخی از کشورها که به لحاظ جمعیت و شرایط همه‌گیری کرونا، وضعیت مشابهی با کشورمان دارند اکثریت قریب به اتفاق جمعیت شان، در برابر این بیماری واکسینه شده اند.

اولین نفری باشید که دیدگاه‌تان را ثبت می‌کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
AllEscort