برای لغو محتوا کلید اینتر را فشار دهید

۷۰ درصد واحدهای قضایی آذربایجان‌غربی به دادرسی تصویری مجهز شدند

آذربایجان فردا – رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۷۰ درصد واحدهای قضایی این استان به امکانات دادرسی تصویری از راه دور مجهز شدند.

به گزارش آذربایجان فردا به نقل از خبرگزاری ایرنا، ناصر عتباتی اظهار داشت: تمام مراکز قضایی شامل دادسرا، دادیاری ها، شعبه های مختلف قضایی و همچنین زندان های سطح استان برای برگزاری محاکمه های تصویری و از راه دور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در روش‌های قبل هزینه‌های بدرقه برای زندان ها مبالغ قابل توجهی بود اما با الکترونیکی شدن دادرسی‌ها، هزینه‌ها به صفر رسیده است، گفت: با اجرای دادرسی الکترونیکی مخاطرات جاده‌ای و اقدامات صورت گرفته برای فراری دادن متهمان نیز غیرممکن شده است.

رییس دادگستری آذربایجان غربی اظهار داشت: در شرایط مقابله با کرونا بهترین روش برای تسریع در مراحل دادرسی و تأمین سلامت زندانیان و همکاران قضایی و پیشگیری از دیگر مشکلات، اجرای دادرسی تصویری یا الکترونیک است، به ‌طوری‌ که در بدرقه فیزیکی بین استانی حدود یک ماه زمان به طول می‌انجامید اما از این طریق ظرف یک ساعت دادرسی لازم معمول می شود.

در همین رابطه این خبر را نیز بخوانید: تدوین برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ دادگستری آذربایجان‌غربی

عتباتی، مستندسازی‌های صوتی و تصویری را از فواید طرح مزبور عنوان کرد و گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح با پیگیری‌های دادگستری آذربایجان غربی، ارتباط زندان‌های استان برای افزایش سرعت بر روی بستر فیبر نوری برقرار شده است.

وی همچنین بیان کرد: امکان برقراری تماس تصویری بین زندانیان و خانواده های آنان نیز در راستای جلوگیری از ورود و طی کردن مسافت های طولانی در دفتار قضایی در دست اجرا است که به زودی این امکان نیز برای ملاقات های آنلاین زندانیان فراهم خواهد شد.

اولین نفری باشید که دیدگاه‌تان را ثبت می‌کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
AllEscort