برای لغو محتوا کلید اینتر را فشار دهید

۲کیلوگرم موادمخدر شیشه از یک دستگاه خودرو در پیرانشهر کشف و ضبط شد

آذربایجان فردا – فرمانده هنگ مرزی پیرانشهر گفت: ۲ کیلوگرم مواد مخدر از نوع شیشه از یک دستگاه خودرو در شهرستان پیرانشهر کشف و ضبط شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آذربایجان فردا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سرهنگ صادق رستم زاده در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان مواد مخدر شیشه به طرز ماهرانه ای در این خودرو جاسازی شده بود که با تلاش مرزبانان این شهرستان کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: در این ارتباط یک دستگاه خودرو توقیف و ۲ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

فرمانده هنگ مرزی پیرانشهر اظهار داشت: این استان حلقه اتصال بین آسیا و اروپا است و با سه کشور خارجی هم مرز است و شبکه های بین المللی و قاچاقچیان  این راه را برای ترانزیت مواد مخدر انتخاب کرده اند. 

شهرستان پیرانشهر یکی از شهرهای جنوبی استان آذربایجان غربی واقع شده و با کشور عراق هم مرز است ؛ این شهرستان دارای یک مرز رسمی به نام تمرچین است که در ۱۱ کیلومتری غرب شهرستان پیرانشهر در جنوب استان آذربایجان‌غربی و نقطه مقابل مرز حاج عمران عراق قرار دارد و یکی از نزدیکترین مسیرهای زمینی جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه شرقی و به عنوان دروازه تجاری ۲ کشور ایران و عراق قلمداد می‌شود.

مرز زمینی تمرچین پیرانشهر تا شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی ۱۶۰ کیلومتر فاصله دارد و فاصله نزدیکترین شهرها به این مرز، پیرانشهر در ایران و “چومان” در عراق است که به ترتیب حدود ۱۱ کیلومتر و ۲۵ کیلومتر با گمرک تمرچین فاصله دارند؛ مرز تمرچین پیرانشهر در سال ۱۳۸۶ به عنوان مرز مجاز رسمی زمینی فعال شد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد. / انتهای پیام

اولین نفری باشید که دیدگاه‌تان را ثبت می‌کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
AllEscort