تاریخ : دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ Monday, 27 March , 2023

آخرین‌خبرها

مسمومیت‌ دانش‌آموزان، ادامه سرکوب اعتراضات است‌ [!] طومار اغتشاشات در استان آذربایجان غربی درهم پیچیده شد اتفاقات اخیر جنگ همه بعدی برای تجزیه طلبی بود راهپیمایی عظیم و باشکوه یوم‌الله ۱۳ آبان در کلانشهر ارومیه برگزار شد دریاچه اورمیه، قربانی ناکارآمدی دولت‌ها یا طمع‌ورزی اقتصادی آنها؟! کتاب مجموعه اشعار شاعران آیینی آذربایجان‌غربی رونمایی شد طرح بلندمرتبه‌سازی از سوی مهندسان مشاور شارمند در قالب طرح تفضیلی ارومیه در حال مطالعه است ۲۸ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در نقده کشف و ضبط شد  نهضت آسفالت‌ریزی معابر شهری ارومیه از امروز آغاز شد متن و حاشیه سفر هیئت اقتصادی اقلیم اربیل عراق به استان آذربایجان‌غربی؟! مسوولان به مطالبات جوانان توجه و مشکلات‌شان را حل کنند گردش مالی برخی داروخانه های دولتی ۳۰۰ برابر بیشتر از خصوصی است باند سازمان یافته قاچاق سلاح ومهمات در شمالغرب کشور منهدم شد ۴۱ کیلوگرم ماده مخدر شیشه در خوی کشف شد طرح باشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در کشور شروع شده است ۲باب مدرسه در بخش انزل ارومیه به بهره برداری رسید انگیزه بسیاری از دستگیرشدگان در حوادث اخیر اقتصادی و بیکاری بود

1

ما و سلطان های بعد انقلاب!

  • کد خبر : 379
  • ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۸:۵۳
ما و سلطان های بعد انقلاب!

خیلی وقت ها ازبس موضوعات، مرتب تکرار و تکرار می‌شوند دیگر آن حساسیت سابق را از دست داده و این یعنی عادی می‌شوند یکی از همین دست موضوعات؛ سلطان‌هایی هستند که هر از چند گاهی، خبر ظهور و بروزش را در اخبار رسمی مملکت می‌شنویم و مشخص می‌شود که دلیل قحطی و گرانی، آن یک نفری است که پول و ثروت و قدرت فوق‌العاده‌ای داشته که توانسته انحصار واردات یا توزیع کالایی خاص در بازار را در طول تمام مدتی که احیاناً همه مدیران مملکتی خواب بوده‌اند به دست بگیرد و به همین یک دلیل کاملاً ساده، بازار، تابع قدرت اراده و تصمیم وی بوده هیچ احدی از مدیران دولت هم، خبری از چیزی نداشته‌اند!

آذربایجان فردا – اسکندر حیدری | خیلی وقت ها ازبس موضوعات، مرتب تکرار و تکرار می‌شوند دیگر آن حساسیت سابق را از دست داده و این یعنی عادی می‌شوند یکی از همین دست موضوعات؛ سلطان‌هایی هستند که هر از چند گاهی، خبر ظهور و بروزش را در اخبار رسمی مملکت می‌شنویم و مشخص می‌شود که دلیل قحطی و گرانی، آن یک نفری است که پول و ثروت و قدرت فوق‌العاده‌ای داشته که توانسته انحصار واردات یا توزیع کالایی خاص در بازار را در طول تمام مدتی که احیاناً همه مدیران مملکتی خواب بوده‌اند به دست بگیرد و به همین یک دلیل کاملاً ساده، بازار، تابع قدرت اراده و تصمیم وی بوده هیچ احدی از مدیران دولت هم، خبری از چیزی نداشته‌اند!

سلطان‌ها آدم‌های نامرئی از نوع ایرانی

وقتی هم که کل مملکت درگیر این مسأله شده و داد مردم به آسمان بلند می‌شود؛ بعد از کلی کش و قوس و بررسی حقیقت ماجرا! به آن یک نفر آدم نامرئی از نوع ایرانی‌اش می‌رسند که در ملک پادشاهی که با چشم‌بندیِ خواسته و ناخواستهِ تنی چند از دولتمردان برای خود فراهم ساخته؛ هرآنچه می‌خواسته انجام می‌داده و دولت و ملت را به آنجای مبارک و احیاناً به جاهای نامبارکش هم حساب نمی‌کرده است!

یک جای ماجرای سلطانها هم در نوع خود جالب است و آن تک محصولی بودن آنهاست یعنی فقط یک محصول استراتژیک را انتخاب می‌کنند و تمام ثروت و قدرت و رابطه و رانتی که در اختیار دارند را بکار می گیرند تا انحصار کامل آن کالا در کل جغرافیای کشور در ید قدرت و اختیارات آنان باشد! حالا این محصول استراتژیک می‌تواند هر محصولی باشد که مشتری‌اش کل ملت هستند مثل شکر، برنج، سکه، دلار، دارو، حتی موز، سیمان و این اواخر مرغ و گوشت ؛ کسی چه می داند شاید سلاطین همدیگر را می‌شناسند و با هم به توافق رسیده و بین خود تقسیم کرده‌اند! سلطان سکه من، سلطان موز تو و …

و اما سلطان‌های نوظهور مرغ و گوشت و یک اظهارنظر دلسوزانه!

دیروز محمدرضا حسینا عضو اتاق بازرگانی خراسان رضوی در یک کار خداپسندانه و صرفاً به این خاطر که دلسوز مردم! است و می‌خواهد جلو گرانی مرغ و گوشت را بگیرد! در یک مصاحبه با جهان صنعت گفته است که اگر این شرایط ادامه داشته باشند “مرغ دست کم به کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و گوشت قرمز هم به کیلویی ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان خواهد رسید.” با این حساب خیلی طول نمی‌کشد تا از سلطان مرغ و سلطان گوشت هم رونمایی شود!

بخوانید : مصاحبه محمدرضا حسینا با جهان صنعت

بگذریم از اینکه چند ماهی است سیمان هم به قحطی افتاده و روز به روز قیمتش بالا می‌کشد و امروز رسانه‌ها نوشتند که “از ۱۵ سال قبل ۳۰ نفر دلال که مصرف کننده و تولیدکننده را نابود کرده‌اند در این بازار حضور دارند. و برخی هم از 15 نفری سخن گفتند که در طول یک سال گذشته 70 درصد تولیدات سیمان کشور را یکجا خریده‌اند! و کسی هم از بدنه دولت و دستگاه متولی امر پاسخی به این سوال نمی‌دهد که 70 درصد تولیدات سیمان کل کشور چگونه و با چه مجوزی یا روی چه حسابی به این 15 نفر فروخته می‌شود و متولی اصلی کنترل و نظارت بر تولید و توزیع این کالاها چه اداره‌ای است و مسئول مربوطه کجای این ماجرا نشسته و دارد به ریش ملت می‌خندد؟!

از اینترنت ملی و فیلتر شبکه‌های اجتماعی چه خبر؟!

این وسط یک بزرگواری که خدا را هزار مرتبه شکر، خیلی به آخرت و عاقبت مردم علاقمند است و دوست ندارد مردم در سایه استفاده از شبکه های اجتماعی خدای ناکرده به جهنم بروند به موضوع بسیار مهم‌تر و واجب‌تر از مساله گرانی و قحطی و نایاب شدن کالاهای مورد نیاز مردم و قس‌علی‌هذا؛ گفته است که : خواسته ما از رئیس جمهور جدید این است که اینترنت ملی را پیاده سازی کرده و ارتباط مان را از اینترنت جهانی قطع کند به خاطر آنکه “آمریکا و بیگانگان دقیقاً می‌خواهند که شبکه ملی اینترنت در کشور اجرا نشود و به راحتی بتوانند توسط فضای مجازی بر روی جوانان ما تاثیر بگذارند و آن‌ها را با شهوت آشنا می‌کنند!” وامصیبتا!

نمی‌دانم آن آدمی که می‌گفت فلانی اگر انتخاب شود دیوار می‌کشد الان در چه حالی است؟! آخه کجای این کار دیوار کشیدن است؟ فلانی کی گفته دیوار می‌کشد؟ مگر جداکردن اینترنت از آن طرفِ نت – بخوانید اینترنت آمریکای جنایتکار – دیوارکشیدن است؟! به نظرتان بد کاری می‌کنند به فکر آخرت و عاقبت شما و جوانان تان هستند؟! اصلاً چه کسی گفته جدا کردن دو قسمت از هم آن هم در دنیای مجازی اسمش دیوار کشیدن است؟! دیوار با آجر و سیمان و بنا کشیده می‌شود! الان با اینهمه قحطی سیمان؛ دیوار کشی با سیمان اصولاً بأی نحو کان از محالات است!

یعنی حتماً باید جوانان با شهوت آشنا بشوند و از دست بروند تا متوجه شوید که چقدر این اینترنت فعلی با آن سرعت لاک‌پشتی و سرویسی که دهان مبارک آدم سرویس می شود تا یک سایت کذایی باز شود تا چه حد دشمن بشریت و حتی دشمن روسیه است؟! نشان به آن نشان که همین بزرگوار افاضات فرموده‌اند که “تمام کشورهایی که فناوری اینترنت را در اختیار دارند استفاده از اینترنت را برای جامعه هدف خود محدود کردند به طور مثال در کشور روسیه خبری از فضای مجازی کشور آمریکا نیست؛”

ما مسئول آن دنیای شما هستیم نه مسئول این دنیای شما؟!

حالا خیلی هم مهم نیست که جمعیت قابل ملاحظه ای از جوانان از همین اینستاگرامِ دشمن برای کسب و کار خود استفاده می‌کنند ودرآمدشان به همین شبکه اجتماعی وابسته است! مگر تلگرام فیلتر شد چه اتفاقی افتاد؟! فوقش چند روز ماتم می گیرید خیلی عظیمی از جوانانی که خیلی وقت است با شهوت آشنا شده اند از کسب و کار می افتند ولی عوضش به جهنم که نمی‌روند؟! حالا شما هی بگو دیوار کشیدند! پس ان‌شا‌ء‌الله همین هفته نمایندگان دناسوار واکسن‌زدهِ کربلارفته بالاخره تکلیف این جرثومه فساد – بله درست حدس زدید – همین اینستاگرام – را مشخص خواهند کرد تا همه بدانید و آگاه باشید که الیوم استعمال اینستاگرام بأی نحو کان حرام و در حکم مبارزه با امام زمان است!

اینهمه گفتیم و این را هم بگوییم که فکر نکنید سلطان فقط در دنیای حقیقی ما آدمهاست بلکه در فضای مجازی هم سلطان داشتیم و خبر نداشتیم! بله درست حدس زدید سلطان فیل ترشکن یا سلطان وی‌پی‌ان که با فیلترشدن اینترنت و شبکه های مجازی نظیر تلگرام؛ انحصار فروش تحریم‌گذر یا وی‌پی‌ان یا به قول خودمان همان فیل ترشکن را در اختیار داشت و از طریق درگاه بانکی کشور؛ به صورت شیک و مجلسی و رسمی و البته که غیرقانونی به مردم وی‌پی‌ان می‌فروخت! و کسی هم جلودارش نبود!

از اتاق فرمان اشاره می‌کنند که اینهمه نوشتی خیلی طولانی شد، اطناب سخن ملال انگیز باشد و ایجاز و گزیده گویی به مذاق دوستان خوشتر آید از همین رو تا رونمایی از سلطانی دیگر از سری سلطان‌های عرصه معیشت مردم، درود و دو صد بدرود. /انتهای پیام

لینک کوتاه : https://azarbaijanfarda.ir/?p=379

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • هیچ محدودیتی در بیان دیدگاه به زبانی غیر از زبان فارسی وجود ندارد | تورکجه ده بیزه فیکرلرینیزی بیلدیره بیلرسینیز
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه سایت منتشر خواهد شد. | گوندریلن فیکیرلر تایید اولونورسا یاییلیر
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. | تهمت یادا توهین اولان یازیلار و فیکیرلر یایینلانمیر