تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024

آخرین‌خبرها

مسمومیت‌ دانش‌آموزان، ادامه سرکوب اعتراضات است‌ [!] طومار اغتشاشات در استان آذربایجان غربی درهم پیچیده شد اتفاقات اخیر جنگ همه بعدی برای تجزیه طلبی بود راهپیمایی عظیم و باشکوه یوم‌الله ۱۳ آبان در کلانشهر ارومیه برگزار شد دریاچه اورمیه، قربانی ناکارآمدی دولت‌ها یا طمع‌ورزی اقتصادی آنها؟! کتاب مجموعه اشعار شاعران آیینی آذربایجان‌غربی رونمایی شد طرح بلندمرتبه‌سازی از سوی مهندسان مشاور شارمند در قالب طرح تفضیلی ارومیه در حال مطالعه است ۲۸ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در نقده کشف و ضبط شد  نهضت آسفالت‌ریزی معابر شهری ارومیه از امروز آغاز شد متن و حاشیه سفر هیئت اقتصادی اقلیم اربیل عراق به استان آذربایجان‌غربی؟! مسوولان به مطالبات جوانان توجه و مشکلات‌شان را حل کنند گردش مالی برخی داروخانه های دولتی ۳۰۰ برابر بیشتر از خصوصی است باند سازمان یافته قاچاق سلاح ومهمات در شمالغرب کشور منهدم شد ۴۱ کیلوگرم ماده مخدر شیشه در خوی کشف شد طرح باشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در کشور شروع شده است ۲باب مدرسه در بخش انزل ارومیه به بهره برداری رسید انگیزه بسیاری از دستگیرشدگان در حوادث اخیر اقتصادی و بیکاری بود

3
فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی؛

طومار اغتشاشات در استان آذربایجان غربی درهم پیچیده شد

  • کد خبر : 1927
  • ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷
طومار اغتشاشات در استان آذربایجان غربی درهم پیچیده شد

آذربایجان‌فردا – فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۹۹ درصد نسخه اغتشاشات در این استان با هوشیاری مردم، تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی پیچیده شده است، گفت: تنها یک درصد آن هم اغتشاشات فکری رخ داده در فضای مجازی باقی مانده است.

آذربایجان‌فردا – فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۹۹ درصد نسخه اغتشاشات در این استان با هوشیاری مردم، تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی پیچیده شده است، گفت: تنها یک درصد آن هم اغتشاشات فکری رخ داده در فضای مجازی باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی آذربایجان‌فردا به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، سردار رحیم جهانبخش روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دشمن از ایران واحد و قدرتمند در هراس است، اظهار کرد: هدف اصلی دشمن از اغتشاشات تجزیه طلبی و ایجاد شکاف‌های قومیتی بود.

وی با اشاره به تمرکز دشمن در گمراه کردن افکار عمومی به واسطه بهره مندی از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، افزود: طی یک بررسی تخصصی صورت گرفته، بیش از ۸۰ درصد کامنت گذاران علیه جمهوری اسلامی در شبکه‌های اجتماعی آی پی عربستان سعودی و آلبانی داشتند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه رسانه‌ها معاند در تلاش برای هرگونه سوء استفاده و دروغ سازی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، اضافه کرد: به طور مثال در قتل خانم «نسیم صدقی» که در یک اختلاف خانوادگی کشته شد، دشمنان با دورغ پردازی تلاش کردند آن را به اعتراضات ربط دهند و در این راستا آبرو و آزرده خاطر شدن خانواده مقتول برای آنان هیچ ارزشی نداشت.

وی ادامه داد: رسانه‌های معاند در اغتشاشات اخیر نشان دادند با تزریق دروغ به افکار عمومی به دنبال ترویج خشونت و تروریسم در جامعه ایران هستند که همین امر از محبوبیت آنان به شدت کاسته است.

سردار جهانبخش با تاکید بر ضرورت شفاف سازی حقایق برای مدیریت افکار عمومی، گفت: در همین راستا رسانه‌ها باید راوی گر حقایق در سطح جامعه باشند تا مردم به ویژه جوانان و نوجوانان تحت تاثیر دروغ‌های بدخواهان ملت ایران قرار نگیرند.

وی در رابطه با اظهار نظر خود در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ارومیه، تاکید کرد: در سخنرانی مورد نظر به دستورالعمل‌های برخی از دانشگاه‌های غربی در رابطه با نوع پوشش دانشجویان و محدودیت‌هایی همچون نزدن لاک اشاره شد که بازتاب مثبت کشوری نیز داشت چرا که سبب جست و جو مخاطبان و آشنایی با برخی حقایق شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی یادآور شد: متاسفانه دشمنان با هجمه علیه جمهوری اسلامی یک چهره نامناسب از آن را در برابر افکار عمومی به نمایش می‌گذارند که به هیچ وجه اینگونه نیست و لازمه شفاف سازی آن سوق دادن قشر جوان به تحقیق بیشتر در این حوزه با همراهی و همکاری اهالی رسانه است.

کشف ۵۸۰ قبضه سلاح غیرمجاز در ۲ ماه

وی با اشاره به سیاست‌های خصمانه دشمن در ایجاد نا آرامی در ایران، گفت: طی ۲ ماه گذشته ۵۸۰ قبضه سلاح غیرجاز در آذربایجان‌غربی کشف شد که نشانگر عزم دشمن برای ایجاد نا امنی در کشور است.

سردار جهانبخش اضافه کرد: در بین اسلحه‌های کشف شده بیش از ۳۲۰ قبضه آن مربوط به سلاح‌های شورشی است که با هدف تزریق به اغتشاشات وارد کشور شده بود.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با برخورد پلیس با معترضان کف خیابان، افزود: پلیس در برابر اعتراض و گفتمان سعه صدر کافی و تحمل لازم را دارد ولی با اغتشاشگران خیر! اگر عده‌ای جان و امنیت مردم را بازیچه دست خود قرار دهند با آنان برخورد می‌کنیم.

به گفته او، به طور مثال در اغتشاشات اخیر اشنویه، گروهی شناسایی شد که پس از تیراندازی بسوی پلیس، تحریک پلیس را هدف اصلی خود قرار داده بودند که پس از ناکامی، درصدد تیراندازی رگباری به سمت مردم برآمدند که با هوشیاری پلیس دستگیر و عملیات تروریستی آنان خنثی شد.

آذربایجان‌غربی از امن ترین استان‌های کشور است

وی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی در بسیاری از مولفه‌ها جز استان‌های امن کشور است، اظهار کرد: آذربایجان‌غربی در سرقت، قتل، آدم ربایی، شرارت، مشکلات اخلاقی، جرایم مالی، نزاع و درگیری، تصادفات منجر به فوت، آلودگی به مواد مخدر و سلاح از استان‌های امن کشور است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه جرایم خشن در استان طی هفت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافته است، افزود: جرایمی همچون سرقت به عنف نیز کاهش ۳۰ درصدی داشته که آمار قابل توجهی می‌باشد.

وی ادامه داد: به طور مثال آذربایجان‌غربی در مواردی همچون آلودگی به مواد مخدر نیز رتبه ۲۹ کشوری را دارد که همین مورد یکی از مولفه‌های امنیت در جامعه است.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه سرقت در آذربایجان‌غربی ۱۴ درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: متاسفانه سرقت خودرو با ۴۳ درصد افزایش بیشترین آمار را در این حوزه به خود اختصاص داده است که البته بیش از ۹۰ درصد آن کشف می‌شود.

وی گفت: خودروهای پراید با مدل ۸۶ به پایین بیشترین سرقت‌ها را در حوزه خودرو به خود اختصاص داده که از ایمنی پایین این مدل خودرو نشات می‌گیرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی در رابطه با سرقت خودرو در استان اظهار کرد: افرادی که خودروی آنان در تصادفات یا هرگونه حادثه دیگر از بین رفته باید نسبت به ابطال سند آن اقدام کنند چرا که خرید و فروش سند در چنین مواردی می‌تواند منجر به سوء استفاده افراد سودجو برای سرقت خودروی شهروندان شود.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفت ماه گذشته بیش از یک میلیون و ۱۸۰ هزار تماس با پلیس ۱۰۰ استان انجام شده است، یادآور شد: ۳۰۲ هزار تماس منجر به اعزام نیروی عملیاتی شده و صورتجلسه شده و مابقی نیز با راهنمایی یا مصالحه برطرف شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی متوسط حضور پلیس در صحنه را ۱۵ دقیقه اعلام کرد و افزود: البته این میزان در ماموریت‌های فوریتی به زیر ۱۵ دقیقه می‌رسد.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که میزان زمان اعزام پلیس‌های راهنمایی و رانندگی به تصادفات در برخی مواقع حتی تا یک ساعت نیز می‌رسد چرا که در این راستا با کمبود نیرو مواجه هستیم؛ در شیفت عصر ارومیه تنها ۱۱ اکیپ گشت زنی راهنمایی و رانندگی فعال است و این میزان پاسخگوی ظرفیت شهری همچون ارومیه که در برخی مواقع فقط در یک ساعت ۵۹ تصادف رخ می‌دهد، نیست.

سردار جهانبخش با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریت شهری در بحث ترافیکی ساخت و ساز از پلیس نظرخواهی نمی‌کند، اظهار کرد: به طور مثال مدارس غیر انتفاعی یکی از عاملان ترافیک در سطح شهر ارومیه در ساعات خاص هستند و شهروندان را با مشکلات مختلفی رو به رو می‌کنند؛ در همین راستا می‌توان به کمک پلیس جانمایی مناسبی برای اماکن خاص انجام شود.

نگاه پلیس به دستفروشان خاتم النبیا همراه با مداراست

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با شریف خواندن شغل دستفروشی، گفت: پلیس در بحث دستفروشان خیابان خاتم الانبیا (ص) به دنبال تنش نیست چرا که آنان در این وضعیت اقتصادی به دنبال تامین معیشت خود هستند.

وی ادامه داد: شهرداری باید در مرحله نخست مکانی مناسب برای انتقال آنان فراهم کند تا معیشت این عزیزان دچار آسیب نشود.

لینک کوتاه : https://azarbaijanfarda.ir/?p=1927

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • هیچ محدودیتی در بیان دیدگاه به زبانی غیر از زبان فارسی وجود ندارد | تورکجه ده بیزه فیکرلرینیزی بیلدیره بیلرسینیز
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه سایت منتشر خواهد شد. | گوندریلن فیکیرلر تایید اولونورسا یاییلیر
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. | تهمت یادا توهین اولان یازیلار و فیکیرلر یایینلانمیر