برای لغو محتوا کلید اینتر را فشار دهید

دریاچه ارومیه 470 کیلومتر مربع از مساحت خود را از دست داد

آذربایجان فردا – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی از کاهش ۵۸ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه خبرداد و گفت: وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با سال گذشته، 470 کیلومترمربع کاهش یافته است.

به گزارش آذربایجان‌فردا به نقل از خبرگزاری ایسنا، رهبردین مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه افزود:  تراز فعلی دریاچه ۱۲۷۱.۰۱ سانتی متر است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷۱.۵۹ سانتی متر بود که نشان می‌دهد تراز دریاچه ۵۸ سانتی متری کاهش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به کاهش وسعت دریاچه ارومیه تصریح کرد:  دریاچه ارومیه در حال حاضر ۳۰۸۱ کیلومتر مربع است که وسعت این دریاچه در مدت مشابه سال گذشته ۳۵۵۱ کیلومتر مربع بود که بیانگر آن است مساحت این دریاچه نسبت به سال گذشته 470 کیلومتر مربع کم شده است.

بیشتر بخوانید : ثبت کاهش ۵۵ سانتی‌متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه سال قبل

رهبردین این را هم گفت که در حال حاضر دریاچه ۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون مترمکعب آب دارد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵ میلیارد و ۸۳۰ میلیون مترمکعب بود حجم آب دریاچه نیز به میزان یک میلیارد و ۹۴۰ میلیون مترمکعب کاهش داشته است. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به کاهش میزان بارندگی‌ها در استان اظهار کرد: میزان بارشها طی سال آبی جاری ۲۸.۵ درصد کاهش را نشان می دهد. همچنین بارشها در حوضه آبریز دریاچه نیز ۲۵.۴ درصد کاهش دارد. /انتهای پیام

اولین نفری باشید که دیدگاه‌تان را ثبت می‌کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
AllEscort