تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024

آخرین‌خبرها

مسمومیت‌ دانش‌آموزان، ادامه سرکوب اعتراضات است‌ [!] طومار اغتشاشات در استان آذربایجان غربی درهم پیچیده شد اتفاقات اخیر جنگ همه بعدی برای تجزیه طلبی بود راهپیمایی عظیم و باشکوه یوم‌الله ۱۳ آبان در کلانشهر ارومیه برگزار شد دریاچه اورمیه، قربانی ناکارآمدی دولت‌ها یا طمع‌ورزی اقتصادی آنها؟! کتاب مجموعه اشعار شاعران آیینی آذربایجان‌غربی رونمایی شد طرح بلندمرتبه‌سازی از سوی مهندسان مشاور شارمند در قالب طرح تفضیلی ارومیه در حال مطالعه است ۲۸ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز در نقده کشف و ضبط شد  نهضت آسفالت‌ریزی معابر شهری ارومیه از امروز آغاز شد متن و حاشیه سفر هیئت اقتصادی اقلیم اربیل عراق به استان آذربایجان‌غربی؟! مسوولان به مطالبات جوانان توجه و مشکلات‌شان را حل کنند گردش مالی برخی داروخانه های دولتی ۳۰۰ برابر بیشتر از خصوصی است باند سازمان یافته قاچاق سلاح ومهمات در شمالغرب کشور منهدم شد ۴۱ کیلوگرم ماده مخدر شیشه در خوی کشف شد طرح باشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در کشور شروع شده است ۲باب مدرسه در بخش انزل ارومیه به بهره برداری رسید انگیزه بسیاری از دستگیرشدگان در حوادث اخیر اقتصادی و بیکاری بود

3

اتفاقات اخیر جنگ همه بعدی برای تجزیه طلبی بود

  • کد خبر : 1819
  • ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
اتفاقات اخیر جنگ همه بعدی برای تجزیه طلبی بود
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: اتفاقات اخیر یک جنگ همه بعدی بود که در آن پررنگ کردن تجزیه طلبی، اقدام های مسلحانه، سونامی دروغ پردازی‌های غربی، پررنگ شدن مسئله نفوذ و ... در دستور کار امپراطوری دروغ غربی بود و امروز دیگر رسانه ابزار قدرت نیست بلکه خود قدرت است و ما این را در اتفاقات اخیر دیدیم که جوانان و نوجوانان که در فضای مجازی و رسانه حضور داشتند، خط فکری شان را از رسانه گرفتند.

آذربایجان فردا ا حجت الاسلام منصور امامی، مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی امروز در نشست خبری با اصحاب‌ رسانه و مطبوعات که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی برگزار شد، با بیان این‌که در بین همه مجموعه‌های فرهنگی تبلیغات اسلامی پرچم جهاد تبیین را بر دوش گرفته است، اظهار داشت: تمام امکانات مجموعه تبلیغات اسلامی در جهت جهاد تبیین به کار گرفته شده است و امسال ده‌ها جلسه برای اقشار مختلف در این خصوص برگزار شده است.
وی در ادامه گفت: بخش های تبلیغی متعدد و زیاد شده است و طلاب و روحانیون در عرصه های متعددی اعم از تربیت کودک و نوجوان و … وارد شده‌اند و از شیوه های نوین تبلیغی برای رساندن زیبایی دین استفاده می‌کنند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به نقش رسانه‌ها در روشنگری و زدودن خرافات از جامعه گفت: برخی آداب و رسوم در جامعه رونق پیدا کرده است که هیچ وجه دینی ندارند و باید رسانه های جمعی و مبلغین دینی در جهت روشنگری این امر قدم بردارند.
وی افزود: در ماجرای ازدواج متاسفانه برخی آداب و رسوم و غلط رواج پیدا کرده است که مانع این امر الهی می شود و باید ازدواج ساده که مورد تاکید دین است، در جامعه رواج پیدا کند و در این عرصه رسانه نقش بی‌بدیلی دارد.
حجت‌الاسلام امامی خاطرنشان کرد: برای ایجاد امید در جامعه باید اختراعات، اکتشافات و موفقیت های کشور در عرصه های مختلف و ویژگی‌های مثبت را به صورت هنرمندانه در جامعه نشر دهیم و در این زمینه ضعف جدی داریم.
وی بیان داشت: در اثر تبلیغات سوء معاندین، ذهنیت در برخی ایرانی ها وجود دارد که قدر داشته های خود را نمی دانند و نسبت به داشته های دیگران حسرت می خورند و باید مثبت اندیشی و تفاخر به ثروت های مادی و معنوی کشور در رسانه‌ها نشر ترویج شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان این‌که ساماندهی هیئات مذهبی زمان بر است، گفت: یکی از مهم‌ترین اقدام تبلیغات اسلامی برای تقویت جریان هیئات مذهبی که قدیمی ترین تشکل مردمی است، برگزاری جلسات همفکری با این مجموعه هاست و برنامه های متعددی در این جهت برگزار می شود لکن حل مشکل کامل هیئات مذهبی و ایجاد حرکت واحد در استان زمان بر است.
وی تصریح کرد: طبق فرمایشات امامین انقلاب همه کسانی که در ایران زندگی می کنند از همه حقوق قانونی، مادی و معنوی و دینی برخوردار هستند و تمدن اسلامی بدون وحدت شیعه و سنی ممکن نیست و آن‌چه که امروز باید در رأس کارهای ما قرار گیرد مقابله با جریان سنی آمریکایی و شیعه انگلیسی است که در جهت بی دین کردن مردم تلاش می‌کنند.
حجت الاسلام امامی در ادامه به اتفاقات اخیر کشور اشاره کرد و گفت: اتفاقات اخیر یک جنگ همه بعدی بود که در آن پررنگ کردن تجزیه طلبی، اقدام های مسلحانه، سونامی دروغ پردازی‌های غربی، پررنگ شدن مسئله نفوذ و … در دستور کار امپراطوری دروغ غربی بود و امروز دیگر رسانه ابزار قدرت نیست بلکه خود قدرت است و ما این را در اتفاقات اخیر دیدیم که جوانان و نوجوانان که در فضای مجازی و رسانه حضور داشتند، خط فکری شان را زا رسانه گرفتند.
وی افزود: امروز یک بی اعتمادی به رسانه های خارجی کلید زده شده است و مردم و جوانان با این سوال مواجه هستند که چرات آن چه را رسانه های آن سویی بیان یکنند در فضای حقیقی وجود ندارد و البته رسانه های داخلی هم انتقادی وجود دارد که چرا همه واقعیت ها را در مرحله اول روایت نمی کنند و همه این ها بستر را برای ضربه به مردم فراهم می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم راه‌اندازی اینترنت ملی در کشور گفت: باید ایجاد اینترنت ملی به یک مطالبه عمومی تبدیل شود که رهبر انقلاب سالهاست بر آن تاکید دارند.
وی افزود: امروز بسیاری از مردم دارای تریبون نیستند و نمی دانند چگونه و کجا باید حرفشان را بزنند و مطالبه‌شان را بیان کنند و تبلیغات اسلامی این آمادگی را دارد که در صورت همراهی مردم، مساجد و هیئات مذهبی محلی برای مطالبه از مسئولین قرار گیرد و مسئولین نیز با حضور در این محفل‌ها پاسخگو باشند و این در قالب طرحی به مسئولین مربوطه ارائه شده است و باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
حجت الاسلام امامی بیان داشت: باید مردم بدانند که مطالبه آن‌ها به گوش مسئولین می رسد، هر چند مطالبه آن‌ها اشتباه باشد و لذا باید یک مکان و جایی باشد که مردم به راحتی با مسئولین بنشینند و سخن خود را بیان کنند.
وی تصریح کرد: با وجود برخی حملات به روحانیت و نقاط ضعفی که در این زمینه وجود دارد، بسیاری از روحانیون تلاش جهادی دارند و یکی از اتفاقات خوبی که بعد از انقلاب اتفاق افتاده این است که نگاه مردم به روحانیت، دیدگاه واقعی شده است و این بسیار خوب و ارزشمند است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه به نقش مساجد در پیش‌برد انقلاب و اسلام اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که در هر محله به ده‌ها مسجد مجوز داده شده که بیشتر این مساجد ساخت شان به خاطر قومی و قبیله ای بوده است که از یک جنبه آسیب می باشد و سند راهبردی مسجد تهیه و در اختیار نماینده محترم ولی فقیه قرار گرفته و در این سند صفر تا صد اتفاقاتی که قرار است در مساجد به لحاظ فرهنگی و خدماتی بیفتد، پیش‌بینی و طراحی شده است.

لینک کوتاه : https://azarbaijanfarda.ir/?p=1819

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • هیچ محدودیتی در بیان دیدگاه به زبانی غیر از زبان فارسی وجود ندارد | تورکجه ده بیزه فیکرلرینیزی بیلدیره بیلرسینیز
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه سایت منتشر خواهد شد. | گوندریلن فیکیرلر تایید اولونورسا یاییلیر
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد. | تهمت یادا توهین اولان یازیلار و فیکیرلر یایینلانمیر